תיאום ראיון בשגרירות

תיאום ראיון בשגרירות – ויזת תייר / עסקים לארה"ב

בעת הגעתך לשגרירות הנך עובר סידרת בדיקות אבטחה , הנך מתבקש למסור טביעות אצבע ולהציג את המסמכים אשר נתבקשת להביא עמך לראיון. הראיון יכול להיות בשפה העברית או האנגלית , במידה ואין פקיד קונסולרי שמדבר בעברית קיימת האפשרות לבקש עזרה של מתרגם. בעת הראיון המראיין עלול לשאול אותך האם יש לך תכניות לביקורך העתידי בארה"ב , תחום העיסוק שלך , מטרת הטיול או הביקור שלך בארה"ב, במידה והפקיד הקונסולרי החליט לאשר לך את הויזה לארה"ב תתבקש להפקיד את דרכונך בשגרירות להמשך עיבוד הבקשה ,זמן עיבוד הבקשה בדרך כלל אורך כ 3-4 ימי עבודה, דרכונך עם הויזה לארה"ב מוחזר אלייך דרך חברת המשלוחים UPS .

במידה והפקיד הקונסולרי החליט שאינך זכאי לקבלת הויזה לארה"ב תקבל הסבר קצר מדוע אינך זכאי בצירוף מכתב אשר מפרט את סיבת הסירוב.

מומלץ להביא לראיון מסמכים אשר תומכים בנכונות שלך לחזור לארץ (תלושי שכר , חוזה עבודה , תדפיס חשבון בנק וכדומה) .

הראיון בשגרירות מתבצע בשגרירות ארה"ב ברחוב הירקון בתל אביב או בקונסוליה האמריקאית בירושלים , מיקום הראיון נקבע לפי המיקום הגיאוגרפי של המועמד והוא אינו ניתן לבחירה.

הראיון בשגרירות הוא חובה למועמדים בין הגילאים 14 עד 80 , מועמדים מתחת לגיל 14 או מעל גיל 80 פטורים מהתייצבות לראיון בשגרירות.

לצורך תיאום ראיון בשגרירות (או הגשת בקשה לילדים מתחת לגיל 14 או מבוגרים מעל 80) הנך מחויב לרכוש את אגרת הויזה לארה"ב על סך 160$, את האגרה ניתן לרכוש דרך כרטיס אשראי מסוג ויזה או מסטרקארד או דרך שובר תשלום בסניף הדואר במזומן.

בתקופת הקיץ או בעונת התיירות זמני ההמתנה לראיון בשגרירות עלולים להיות ארוכים מהרגיל לכן מומלץ לתאם את הראיון מוקדם ככל שניתן לפני מועד הטיסה.